Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
c-cinek

Potrącenie pieszego na pasach - jak sie starac o ukaranie kierowcy i odszkodowanie

15 postów w tym temacie

Witam , wczoraj zostałem potrącony przez samochód na przejściu dla pieszych ewidentna wina kierowcy . Wezwałem policje i karetkę po badaniu alkomatem 0,0% i małej notatce policyjnej zostałem przewieziony do szpitala gdyż dostałem urazu kończyny dolnej. W szpitalu jak to w szpitalu podczas dyżuru lipa na maksa zrobiono mi tylko rentgen stawu kolanowego na którym nic nie wyszło bo i nie wyjdzie a USG nie miał kto zrobić , nogę włożono mi w szynę i odesłano do domu ze skierowaniem do ortopedy. Dzisiaj boli mnie głowa cała lewa strona ciała od stopy po głowę , jutro udaje się do lekarza rodzinnego po zwolnienie. Jak będzie wyglądać sytuacja z odszkodowanie bo leczenie trochę zajmie najprawdopodobniej poszły wiązadła w kolanie (a że już miałem kolana operowane wiec wiem co mnie czeka).Jedno co wiem to brać wszystko na faktury imienne (leki,zabiegi,taxi, itp.) .Na chwile obecną nawet nie posiadam danych sprawcy czy policja coś mnie pokieruje ? Nie ukrywam chcę faceta ukarać wyrokiem i odszkodowanie , gdyż uciekł z miejsca wypadku po czym wrócił po 5 min. Próbował mnie przekupić hehe kwotą 50pln żebym nie wzywał policji hehehehe.

Ech wy i...

Ech wy i te wasze wypadki.. Kierowcy od 7 boleści.. http://www.wagi-pol.pl/wagi-samochodowe.html

Potrącenie na pasach bez wezwania policji Witam serdecznie. Prosze o radę bo mam problem. 9 listopada pod czas pracy przy przejściu dla pieszych ulicy z dwoma pasami czekałam sobie grzecznie aż jakieś auto ustapi mi pierwszeństwa, kiedy kierowaca na prawym pasie zatrzymał się i wskazał że mogę przechodzić zaczełam przechodzić kiedy na lewym pasie z impetem nadjechało polo , zdążyłam uciec z przed maski i walnoł mnie bokiem i lusterkiem.Gościu bardzo szybko zbierał lusterko z jezdni, a potem przyszedł do mnie z hasłem ja pani nie widziałem , trzeba było przez telefon nie gadac wolniej jechać , rezultat był taki że kozystając z faktu że byłam w szoku i zwijalam się z bolu kolana zapakował mnie do auta bez wzywania policji. Zawiózł do szpitala gdzie zrobiono rentgen z którego wyszło skrecenie kolana i dano ketonal nakazano usztywniacz i kóle.napisal mi oświadczenie że mnie potracił ale sciemniał że zapomniał polisy i uzupełnimy dane, byłam na umowe zlecenie zatrudniona wiec ustaliliśmy że jako rekompensata wypłaci mi wypłate tj 1600 zł bo pozamiatał mi możliwość pracy. od czasu wypadku ani razu nie zadzwonil ciągle mówi mi tylko czekam na Pani tefon po badaniach, ja teraz czekam na rezonans bo moge miec łękotke sczeloną i dalej o kulach chodzić musze, napisałam mu sms bo nie odbiera tel że czekam na kontakt z jego strony, jeszcze mi powie ze ja go nękam, jak sie nie odezwie do końca tygodnia ide na policje i teraz pytanie Co moge uzyskać zgłoszeniem, czy mam mu sprawe cywilną wytaczać, nie cierpie gadać z cwaniakiem , przedstrawic8iel bankowy który myśli że wszystkich przegada, gadał nawet przez telefon jak mnie wiózl z tym kolanem uszkodzonym. Proszę o pomoc!!!!!jestem z uszkodzonym kolanem stratna na umowie ! i podjeciu pracy, pomóżcie!!

Zapraszam wszystkich poszkodowanych w wypadkach w pracy, komunikacyjnych zajmuję doradztwem dla osób poszkodowanych zadzwon sprawdzamy sprawy do 20 lat wstecz 792792482

dobrze widzisz

a jak jeszcze dasz sie komus trzasnac jeszcze raz - to juz bedziemy tu wyc ze smiechu!

Dzieki za porady , miałem juz kiedyś wypadek i taka kobieta mi prowadziła , na obecną chwile bedę walczył sam ale trzeba z OC sprawcy zciagnać za szkode ;-D . Co do firm walczących o odszkodowania biorą równie od 10% do 25% moze i wiecej ale + 23% vat-u s o tym nie wspominają.Pozdrawiam

poszukaj firm specjalizujacych się w uzyskiwaniu odszkodowań

Sami resztę zalatwią

ma OC ? jak ma, to policja ma jego dane i to z tego ubezpieczenia będzie płacone odszkodowanie

Muszisz je od policji uzyskać i zgłosić szkodę w Firmie Ubezpieczeniowej sprawcy. Co do wyroku to o tym rozstrzygnie sąd, jeśli policja skieruje sprawę do sądu. Sam zawsze możesz sprawcy założyc sprawę cywilną.

Możesz sprzedać wierzytelność jakieś firmie albo samemu dochodzić większej kwoty w sądzie cywilnym. Zależy co wybierzesz. Sprawa karna będzie leciała z urzędu, możesz być oskarżycielem posiłkowym. Wszystko jest w internecie co i jak :)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0