AndreeW

Opony nowe czy używane?

57 postów w tym temacie

Używane opony nie są takie złe pod warunkiem że się je kontroluje, sprawdza przed zakupem. To nie jest jakaś tajemna wiedza na to zwracać uwagę. Jeżeli trzymają przyzwoity stan to dlaczego nie, zawszę parę groszy zostanie w kieszeni. Prowadząc usługi spedycyjne nie wyobrażam sobie kupowania nowych opon w takich ilościach. Ciężko byłoby to utrzymać.

Więc mówisz że się to opłaca i jest bezpieczne?

Opłaca się na pewno ale co do bezpieczeństwa miałbym zastrzeżenia. Z takimi oponkami jest różnie. sto kompletów będzie ok a sto pierwszy wpakuje nas w tarapaty. :)

Ja tam w tarapaty nie koniecznie chcę się wpakować:)

Zresztą mój mechanik pan Andrzej z Daimlera, chyba by się za głowę złapał jak bym używki założył.

Zawsze nowe opony będą lepsze od używanych i nie ma co temu zaprzeczać. Opony są elementem samochodu, od którego zależy to, jak dobrze auto trzyma się drogi - jest to istotne przede wszystkim w przypadku okresu zimowego. Ja sam zamówiłem już nowe opony na https://almot-auto.pl/oferta/opony/ i właśnie czekam na dostawę. Jeśli ma ktoś taką możliwość, to bezpieczniej jest kupić nowe, solidne opony, które posłużą długi czas i zapewnią solidną przyczepność bez względu na warunki. Z używanymi różnie niestety bywa. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się