Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
TOBI5

Alfa 2.4

9 postów w tym temacie

Witam!Chcem kupic alfe 159 kombi,ok.2007rok 2.4 diesel o mocy 200 KM i skrzyni automatycznej.Nic nie wiem na temat tego samochodu,oprocz tego ze ma ladna sylwetke.Prosze o opinie,z gory dziekuje i pozdrawiam.

Jeździłem 2.0 JTDm 170 KM w manualu i całkiem fajnie się tym poruszało.

lepsza będzie 1.9 150KM

poza tym słaby zawias przedni, wahacze górne praktycznie co roku do wymiany, brak bagażnika, nawet w kombi. A tak ogólnie fajny wóz.

A wiecie może jakich oznaczeń silników unikać w alfach jeśli chodzi o diesla ? bo też się przymierzam do zakupu i nie wiem na jakim silniku się skupić jaki polecacie ? 

Ja ci powiem że jeszcze bym się zastanowił nad alfą i wziąłbym coś innego, jakoś nie jestem zbytnio fanem a mam znajomego co ma alfę właśnie z silnikiem 1.9 JTDm i strasznie mu to chodzi nie mówiąc już o serwisowaniu tego więc ja bym się nie bawił z alfą wgl.

Co ty gadasz za głupoty, silniki jtd nie są złe. To takie włoskie tdi... Troszkę bardziej trzeba o nie dbać, lejąc dobry olej i normalne paliwo a nie byle co i będzie chodził bardzo długo. To nie są wadliwe silniki, tylko z włoszką trzeba umieć się obchodzić ;)

Na reszcie ktoś coś sensownego napisał. Silniki w alfach są uważane za takie złe bo były traktowane nie tak jak powinny. Jeśli eksploatuje się je tak jak trzeba będą bardzo długo działały, wiem to po sobie bo sam jeżdżę alfą. Już 3 rok bez napraw. Tylko wymieniam podstawowe elementy.

Bardzo fajne auto chociaż przeznam że diesla bym juz nie kupił, znajomy miał zajechaną benzyne i jeździł katował itp i nic sie nie psuło a ja kuipłem ładnego JTD i po 2 miesiącach się silnik skończył, wiem że to pewnie taki głupi pech ale stało się :P Chociaż z tego co wiem to JTD są dobrymi silnikami

kadamtruckservice.pl 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0