Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
sajd

LPG w Seacie

14 postów w tym temacie

Mam seata ibizę z 2010 roku z silnikiem 1,4 i zastanawiam się nad montażem gazu. Znajomy polecał mi instalacje BRC (jak dobrze pamiętam nazwę) Jest coś takiego?? Jak się sprawdza takie połączenie?? Może ktoś z własnego doświadczenia coś polecić.

a coś więcej możesz powiedzieć na ten temat?? Bo wiem że w fabii instalacja BRC się sprawdza. a z tego co się orientuje to skoda i seat to ten sam koncern samochodowy. Więc chyba nie powinno być problemów. Dobrze myślę??

To nie ma nic do rzeczy. Wiele zależy od samej instalacji, jej podzespołów, wykonania itd. Im lepsza i z większą dbałością założona tym mniej kłopotów będzie sprawiać. Nie ma w tym większej filozofii, czysto przykładowo instalacja u mietka za 1,5 k nie będzie tak dobra jak ta założona ze sztuką w dobrym warsztacie i na konkretnych podzespołach. 

Zgadzam się z tym. Oddaj auto do dobrego warsztatu, poczytaj na forach czy w twojej okolicy jest coś godnego zaufania i odstawiaj auto. Co do BRC, to jest firma produkująca instalacje, podzespoły. Nie jest powiedziane że musisz w swojej instalacji mieć wszystko od nich ;)

Koledzy wyżej mają rację, patrz za warsztatem który dobrze się na tym zna, robi to z tzw sztuką. Wtedy nie będziesz miał się czego obawiać, instalacja będzie trochę droższa ale z doświadczenia ci powiem że nie warto na tym oszczędzać ani robić po kosztach. Lepiej zapłacić dobrą cenę ;)

W wlkp jest jeden dobry warsztat który zakłada instalacje tak jak się powinno, w całej polsce o nim głośno. Takie dobre instalacje lpg poznań zakłada Art Gaz. Jakiś czas temu po wysłuchaniu tych wszystkich opinii też odstawiłem tam auto, hondę accord 7. W innym warsztacie mówili że się nie da, bo się wypalają gniazda zaworowe. Odstawiłem tam auto i od ręki zrobili, wszystko pokazali wytłumaczyli itd. Znają się na rzeczy i pierwszy lepszy mirek mechanik im nie dorówna ;)

W każdym większym mieście będzie jeden dobry warsztat, taki do którego warto oddać auto. Trzeba po prostu sprawdzać opinie na temat danego miejsca i mniej więcej wiadomo gdzie założą instalację dobrze, a gdzie byleby było ;)

Też uważam że to mądra decyzja. Sam mam drugie auto z gazem i nie narzekam. Wiadomo, kiepskie instalacje będą się od razu sypać. Ale jeśli nie będziesz na tym aż tak oszczędzał i odstawisz auto do dobrego warsztatu, zrobią ci tak że będziesz śmigał ile wlezie ;)

Auta na gaz to jak na razie zbawienie. Benzyna jest droga, a diesle kapryśne i drogie w utrzymaniu. Najkorzystniej wychodzi założyć instalkę gazową i cieszyć się z taniej i bezawaryjnej jazdy. A jak się coś sypnie no to są lawety :D

Niby gaz ma strasznie pójść do góry. Nawet ponad 3 zł. Wtedy już nie będzie aż tak oszczędny ale chyba wciąż opłacalny. A wy jak sądzicie?

Znajomy bardzo dobrze ci polecił, sam miałem instalacje BRC kiedyś w swoim punto 2001 rok,  w silniku 1,2 i zrobiłem nim ponad 70 tyś na gazie a gdy go kupiłem gaz był już 3 letni w tym aucie, ta instalacja jest bardzo dobra teraz pytanie czy twój silnik jest w dobrym stanie, bo często ludzie zakładają instalacje do aut w ktorych silniki są wyżyłowane i po niedługim czasie zaczynają się z nim problemy.

przeprowadzki poznań

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0